Кошик
254 відгуків
"Техно-Пункт"
Контакти
"Техно-Пункт"
УкраинаВолинська областьКамень-Каширскийул. Первого Мая 1
+380974763707
+380668933523
+380974763707; +380668933523
+380974763707
+380668933523

Як вибрати пральну машину?

Як вибрати пральну машину?

Як вибрати пральну машину?

Дивно, але при тому що практично в кожній сім'ї є пральна машина, в інтернеті все частіше задають питання: "Як вибрати пральну машину? Допоможіть".

З іншого боку наше життя постійно змінюється — діти віддаляються від батьків, створюють нові сім'ї, хочеться порадувати батьків і полегшити їм хоча б на старості домашню працю. Є причини і більш банальні: пральна машина має властивість просто виходити з ладу відпрацювавши належний час. У будь-якому випадку погодяться всі: пральна машина - незамінний прилад будинку.

Так чи інакше це питання не припиняє хвилювати людей, тому ми спробуємо підказати як правильно і грамотно підійти до такого важливого питання як вибір пральної машини.

Отже. Ви запланували покупку нової пральної машини. На перший погляд - вибір величезний. Але все стає на свої місця як тільки ви визначитеся з ціновою категорією, тому в першу чергу потрібно визначитися яку суму ви готові витратити на покупку потрібної техніки, а вже після цього почати вивчати ринок тих моделей, які є у цьому ціновий діапазон і шукати їх переваги і недоліки. Для того, щоб порівняти - можна подивитися машини вище і нижче рівнем за ціною, таке порівняння буде куди контрастніше.

 

Габарити пральної машини

Безумовно Ви знаєте яких габаритів пральна машина потрібна. Габарити майбутньої машинки будуть залежати від того, в якій квартирі або будинку ви живете і на якому місці буде знаходитися ваша помічниця. Можливо, у Вас величезних розмірів ванна кімната, в якому помістяться кілька пральних машин, а може Ви хочете розмістити пральну машину в кухонному гарнітурі, зробивши її непомітною для оточуючих. Або ви насилу змогли виділити їй місце, т. до побутових приладів багато а площі вже не вистачає.

Всі ці критерії допоможуть вам визначитися яка машина потрібна: компактна, стандартна або вузька. Візьміть стандартні для країн СНД мірки, габарити яких (висота х ширина х глибина) стандартно складають 86 х 60 х 60см

 

Тип завантаження білизни

У будь-якому випадку важливо знати розміри своєї майбутньої пральної машини щоб при установці не було неприємних сюрпризів. Цей момент важливий і для визначення того, якого типу потрібно буде вибрати пральну машину: фронтальної або вертикальної завантаження.

Кожен тип має свої переваги і недоліки. В машину з вертикальним завантаженням, наприклад, можна покласти білизну не нагинаючись і в процесі прання доповісти річ для прання. Але при цьому не можна використовувати поверхню машини як підставку, що іноді створює незручності.

Машинки з горизонтальним завантаженням в основному більш універсальні, хоча в порівнянні з своїми колегами мають ряд особливостей, таких як:

 • Довгий цикл прання.
 • Велику ступінь зминання білизни.
 • Необхідність використовувати спеціальні малопенящиеся порошки.

 

Обсяг завантаження пральної машини

Обміркуйте, якого обсягу речі вам доведеться прати. Напевно, кожна господиня мріє про такий пральній машині, щоб можна було прати невелику кількість білизни і мати можливість прати одяг, а так само пледи, ковдри і так далі. Такі запити можуть задовольнити пральні машини обсягом 5-8 кг завантаження сухої білизни. До речі, правила прання все ж доведеться запам'ятовувати: велика кількість білизни неможливо відіпрати якісно, якщо прати все підряд тільки тому, що у вашу машинку поміщається багато білизни, є ризик отримати після прання линявшие місцями речі. Так що потрібно бути передбачливим у виборі обсягу завантаження білизни.

 

Сушка білизни

Якщо для вас принципово підібрати пральну машину з функцією сушіння білизни - потрібно мати на увазі, що крім всіх зручностей які ми отримуємо на виході - фактично сухі речі які через кілька годин можна гладити і одягати, ми будемо доплачувати за зростаючі витрати води і електроенергії. Коштують такі машинки дорожче, ніж ті, які не мають такої функції. Потрібно мати на увазі, що дешеві машини мають функцію сушіння білизни частіше ламаються і виходять з ладу.

 

Класи якості та електроенергії

Якщо для вас важлива якість прання, віджиму і сушіння, слід звернути увагу на клас якості виконання кожної з цих функцій. В описі майже всіх моделей указуються класи прання, віджимання, сушіння і споживання електроенергії.

Якість прання визначається аналогічним класом. Пральні машини з кращими показниками мають маркування A,B. Середні - C,D,E. Низькі - F,G.

Клас віджиму — ступінь залишкової вологості білизни. Пральні машини з кращими показниками мають маркування A,B; середні - З,D,E; нижче - F,G. Окремо варто відзначити, що клас віджиму є більш точною характеристикою того, як машина справляється з цим завданням, ніж максимальна швидкість обороту барабана при віджиманні. Крім того, корисно мати як мінімум можливість повністю відключити віджим для вовняних виробів і знизити інтенсивність віджимання для ніжних тканин.

Клас енергоспоживання — характеристика економії електрики. A, B, C — економні моделі; D — проміжне значення; E, F, G — від великих до дуже великих витрат електрики.

 

Програми прання

Як часто буває, хотіли купити пральну машину таку, щоб робила замість вас все, а коли поставили - стало ясно, що не вистачає то одного, то іншого. Так, мова про програми, за допомогою яких ми маємо більше варіантів прання білизни. Дуже рекомендую заздалегідь дізнатися, які бувають варіанти і для яких цілей їх можна використовувати. Але варто мати на увазі, що зайві і не потрібні функції можуть зробити ваш гаманець легше, а користуватися ними у вас не буде необхідності.

 • Замочування - дозволяє після завантаження миючого засобу залишити білизну у воді на 2 години і більше.
 • Попереднє прання використовується для дуже брудної білизни. Використовується тоді, коли просто замочування недостатньо.
 • Швидке прання - режим прання для слабо забрудненої білизни. Дозволяє економити близько 40% часу.
 • Інтенсивна прання - застосовується коли треба відіпрати застарілі плями від вина, фруктів і так далі.
 • Ручне прання вовни - спеціальна програма для прання вовняних виробів. Передбачає спеціальний ритм руху барабана, плавну механіку прання, оптимальне дозування води.
 • Кашемір - режим прання, заснований на плавному розгоні барабана до високої швидкості руху і постійному контролі дисбалансу завантаження.
 • Додаткове полоскання - для тих, хто страждає від алергії. Мета - видалити максимальна кількість мильного розчину з тканин.

Бак та барабан пральної машини

Бак та барабан — ті деталі, які під час прання схильні до великих навантажень, тому так важливо щоб вони були виготовлені з міцного матеріалу. Велику роль відіграють шумоізоляція, рівень вібрацій а так само делікатність прання і віджимання. Сьогодні виготовляють пральні машини, баки та барабани яких виготовлені з якісних, дуже міцних і стійких до корозії сплавів. Але виробники знайшли і інше рішення, менш дороге. Бак може бути виконаний з різних видів пластику: композитних або полімерних матеріалів, незаперечним плюсом яких є легкість і великий рівень шумоізоляції. Потрібно мати на увазі, що основні в цьому напрямку прориви нас ще чекають попереду.

 

Тип управління

Пральні машинки можуть бути оснащені механічним і електронним програматором. Механічна панель управління складається з звичайних для наш клавіш, перемикачів і тумблерів. Кожен такий перемикач має два положення (у рідкісних випадках - три). Іноді перемикачі забезпечуються додатковими лампочками - для візуального підтвердження перемикання. Включаючи ті чи інші операції, ви самостійно встановлюєте програму прання, встановлюєте таймер - теж механічний, виконаний у вигляді колісного перемикача і запускаєте машину.

Електронна панель управління складається з кнопок, реагуючих на легкий дотик. При цьому засвічується кнопка включеної програми. Приємним доповненням є наявність монітора індикації, який дозволяє спостерігати за всіма етапами виконання операції, показує температуру, час до закінчення прання і так далі. При цьому варто зауважити, що електронні панелі бувають і без монітора індикації, тоді його роль виконуватимуть знову ж світлодіодні лампи.

 

Швидкість обертання барабана і ступінь віджиму

У більшості машин передбачено як мінімум дві швидкості обертання барабана:

 • 1000-1800 обертів — більш висока швидкість для вовняних тканин.
 • 400-800 обертів - більш низька швидкість для делікатних тканин.

Звичайно, чим більше кількість оборотів, тим менше вологи залишиться в білизна. Звичайно машина автоматично визначає швидкість обертання барабана в залежності від вибору програми, але деякі машини обладнані перемикачем числа обертів для регулювання швидкості віджиму. Це досить зручна і корисна функція, яка дозволить налаштувати машину у відповідності з типажем тканин. Набагато зручніше, якщо пральна машина не обмежена всього у 2-х швидкостях віджиму а має кілька фіксованих швидкостей або ж навіть забезпечує можливість плавного перемикання (в цьому випадку ви можете встановити будь-яку проміжну швидкість).

При віджимі до 400 оборотів ви отримаєте мокру білизну. 1800 обертів забезпечують повністю сухе білизну під праску. Але якщо для вас не настільки важливо, скільки часу буде сохнути білизну, не варто встановлювати максимальне число оборотів, фактично для будь-якого типу тканини буде достатньо 1000 оборотів.. Варто запам'ятати наступне:

 • 400-600 оборотів підходить для тонких і делікатних тканин;
 • 800-900 оборотів для вовняних тканин і синтетики;
 • 1000 обертів достатньо щоб віджимати джинсі;
 • більше 1000 обертів підійде для махрових рушників або халатів;

Як правило, в багатьох моделях віджим можна і зовсім відключити щоб не зіпсувати особливо делікатні тканини.

Машини високого класу забезпечують більш довгий цикл обертання барабана для вовняних тканин і більш ефективної сушіння, а так само пропонують сушку синтетики з невеликими інтервалами для того, щоб знизити ймовірність створення складок на тканині. Будь-яка машина перед циклом віджиму і сушіння намагається рівномірно розподілити білизну, а якщо можливості машини не дозволяють досягти оптимального розподілу одягу, машина автоматично вибере мінімальну швидкість обертання барабана для безпеки.

Але швидкість віджиму - не єдине, що варто враховувати при виборі пральної машини з оптимальним якістю віджиму. Не менш важливу роль відіграє значення мінімальної залишкової вологості, що залежить від класу віджиму машини.Це навіть більш адекватний показник ніж число обертів. Ступінь ефективності віджимання маркується латинськими літерами від А до G. Клас А говорить про високу ефективність у поєднанні з дбайливим ставленням до тканин. D і Е – середня ефективність. F і G – низька.

 

Рівень шуму

Під час роботи пральна машина вібрує, а при більшій швидкості обертання барабана чути різкий, пронизливий звук. Деякі виробники вказують очікувані рівень шуму в децибелах (дБ). Як правило, він визначається в лабораторних умовах, не відображаючи реальну величину завантаження машини. Шум створюється з-за роботи двигуна, насоса, обороту барабана і тиску води. Існує думка, що машини з фронтальним завантаженням працюють тихіше, ніж машини, в яких люк завантаження розташований зверху. Хоча далеко не факт, що це так. Багато що залежить від якості зборки машини, від використовуваних матеріалів і технологій виробництва, тому найчастіше чим дорожча машина, тим менший рівень шуму. Рекомендую перед вибором машини звернути увагу на рівень показників шуму при пранні і віджиманні, зазначених виробником. Рівень шуму при пранні коливається в межах від 53 до 62 дБ, при віджиму - 68-76 дБ.

 

Дуже сподіваюся, що всі рекомендації будуть корисні для тих, хто ретельно підходить до питання "Як вибрати пральну машину". Для тих, хто бажає перейти від слів до справи, рекомендую переглянути каталог пральних машин від нашого магазину "Техно-пункт".

Інші статті